09 Eyl 2013
Eylül 9, 2013

Dünya Hali – 6 Eylül 2013

0 Yorum

Evsahibi-kiracı ilişkileri
Dinleyicilerimizden gelen sorulara cevaplar

Av. Bedrettin Canbolat
Av. Ferruha Canbolat

 Programı dinle: Süre 50′


Bu programda ayrıca bu sorulara da cevap verildi:

boşanmak için vekalet verdim avukata ben duruşmaya katılmasam sonuç ne olur
…………………………………………………………………………………..

İyi günler böyle bir site kurduğunuz için teşekkürler benim sorum bir davam vardı bitti ve kazandık kaybeden taraf işi uzatmakta sebebi temyiz istemini yaptı fakat temyiz giderlerini yatırmadığı için 7 günlük muhtıra yolladı mahkeme ona da süresinde cevap vermedi ondan sonra mahkeme ek karar çıkartıp temyiz istemini reddetti fakat yine bu karar karşı tarafa tebliğ edildi ve 15 günlük temyiz yolu açık olmak üzere diye benim sorum bu dava yargıtaya gider mi, giderse ne olur? Kesinleşme şerhi yargıtaya gitmeden yerel mahkeme tarafından verilir mi? 
Bir de biz davayı kazandık. Yargıtay’a giderse dava yargıtay temyiz süresinde gerçekleşmediği için davayı reddeder mi?
 teşekkürler
…………………………………………………………………………………..

 “İyi akşamlar Tekirdağ’da yaşamaktayım 31 yaşındayım konservatuvar eğitimi almaya karar verdim. Şarkı söyleyen biri olarak fakat yaş sınırı var. Acaba mahkemeye başvursam yaşımı küçültmem mümkün olur mu, sınavlar için?
 teşekkürler”
…………………………………………………………………………………..

 “çocuklarımın velayeti annede anne yurt dışına evlenecek.çocuklarımı yurt dışına çıkarabilmek için babanın imzası gerekiyor mu?”
…………………………………………………………………………………..

 “Merhaba,
Amcam köyden kadastro gecerken dedemin tarlalarini kendi ve en kücük kardeşinin üzerine tapulattırmış, babam yeni vefat etti, dedemizin üzerinde tapuda bir şey bulamadık, amcamın yaptığı bu haksızlığı nasıl düzeltebiliriz? Dedem öleli on beş yılı geçiyor, zaman asimi söz konusu mu? Saygılar, teşekkürler”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>